Yeşilli-Güncel

Yeşilli'den Haberlerimizi buraya yazabilir ve görüşlerinizi belirtebilirsiniz...(Önemli haberleri Anasayfada yayınlayacağız....)

Re: Yeşilli-Güncel

Mesajgönderen eray-furkan » 16-06-2009 00:39:08

Herkese Selam;

Eğitim Bir Sen, Nusaybin'de Meslek Yüksek okul açılması için girişimlere başladı.

Midyat'ta yüksekokul binası yapılacak arazi aranıyor.

Yukardaki haber basliklari Mardin Ilatisim Gazetesindeki haberlerden alintidir, Mardin de kurulan Artuklu Universitesi tüm Mardin ve ilcelerinde yayilirken Benim Yesillimde yapilan kisisel cikar kavgalari sürüyor neden. Bu yukardaki habere benzeyen bir haberde Yesillinin yer almasi icin neden birileri bir baslangic yapamiyor.

icimizdeki kini ve nefreti bir tarafa birakip el ele Yeslli icin calismak ümidiyle.........

Tüm Güzellikler Sizin Olsun...
Kullanıcı avatarı
eray-furkan

Mesajgönderen yesillili » 19-06-2009 00:32:49

Hayırsever işadamı hemşehrimiz Hacı Ahmet Demir; dün gece TGRT HABER kanalında Mardin Valisi Hasan Duruer'in katılımıyla gerçekleştirilen; "Okulumu Yaptır" kampanyası çerçevesinde; bir okul bağışında bulundu. Kendilerine ilçemize yaptığı ve yaptıracağı hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Mardin için üç saatte 10 okul bağışı yapıldı
Mardin’deki eğitim sorunlarına çözüm bulmak için Vali Hasan Duruer'in önderliğinde başlatılan ve özel bir TV programında canlı olarak yayınlanan "Okulumu Yaptır" kampanyasına hayırsever işadamları büyük ilgi gösterdi.

Mardin’deki eğitim sorunlarına çözüm bulmak için Vali Hasan Duruer'in önderliğinde başlatılan ve özel bir TV programında canlı olarak yayınlanan "Okulumu Yaptır" kampanyasına hayırsever işadamları büyük ilgi gösterdi.

Yaklaşık 3 saat süren programda 10 ilköğretim okulu, 200 yataklı yurt 2 yurt binası, bir sağlık ocağı ve yaklaşık 500 bin TL bağışı yapıldı.

Mardin Valisi Hasan Duruer'in önderliğinde başlatılan "Okulumu Yaptır" kampanyasında hayırsever işadamları bağış yapmak için adeta birbirileri ile yarışa girdi. Vali Duruer, il genelinde 2 bin 500 dersliğe ihtiyaç duyulduğunu belirterek, eğitim seviyesinin yükseltilmesi için devletin imkanları yanında vatandaşların da imkanları ölçüsünde destek vermeleri gerektiğini söyledi.

Merkezi İstanbul'da bulunan Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı Başkanı Fehmi Tahincioğlu, vakıf olarak bir ilköğretim okulu ve 150 bin lira bağış yaptı. Mardin merkeze bağlı Kabala Belde Belediye Başkanı Şakir Nuhoğlu ise beldesinde üç okul ve bir cami yaptırdığını, dördüncü okulu da kampanya kapsamında yapacağını söyledi. Mehmet Emin Değer, Hamit Öncü, Osman Bakırcı, Abdurrahman Arar, Sevim Gürsel İnceder, Ahmet Demir isimli hayırsever işadamları da okul, yurt ve sağlık ocağı yaptırma taahhüdünde bulundu.

Bu arada kampanyada Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu okul bağışının 10’a çıkması durumunda canlı yayında Reyhani oynayacağı sözünü vermesinden dolayı program sonunda Mardin’e özgü şükrü simgesi olan Reyhani oyununu oynadı.

MAREV Bakırköy Şubesi Başkanı İbrahim Biter ile birlikte Reyhani oynayan Başkan Ayanoğlu,”Bu memlekete bir taş koyan herkesin başımız üzerinde yeri var. Eğer çocuklarımız okula kavuşacaksa, eğer geleceğimiz aydınlanacaksa varsın Reyhani oynayayım.Onlara helal olsun.”dedi.

Kaynak: http://www.mardinlife.com/haberler/habe ... sp?id=5090
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen mardini47 » 20-06-2009 01:47:00

SHOW TV' de Yedi ünlü şarkıcının ve onların kendi memleketlerinden seçtiği yirmi kişilik koroları, her hafta popüler şarkılar eşliğinde ve renkli sahne şovlarıyla yarışan ve Mardin adına katılan Sanatçı ROJİN ve Mardin Korosunun yarışmadan birincilikle ayrılması için tüm halkımızı desteklemeye çağırıyoruz.Yarışma olmanın çok ötesinde bir sosyal sorumluluk projesi olan bu programda birincinin kazandığı para ödülüyle o şehre bir okul yaptırılacak bu okulun Mardin'de yapılması için kazanmamız gereken yarışmaya SMS ile katılmanız yeterli olacaktır.Pazartesi günü Show tv de yayınlanan bu yarısmaya cep telefonunuzdan ROJİN yazıp 2950 mesaj gondermeniz yeterli olacaktır.
Kullanıcı avatarı
mardini47

Mesajgönderen yesillili » 01-07-2009 22:29:12

Katı Atık Projesi Onaylandı

Yeşilli Zeytinli Köyü yolu üzerinde yapılması düşünülen Katı Atık Tesisleri’nin projesi onaylandı. Projenin bir ay içinde ihaleye çıkacağı bildirildi.

Mardin Belediye Başkan Yardımcısı Zülfikar Gerkez, Mardin’in 50 yıllık çöp sorununu çözecek proje için Çevre ve Orman Bakanlığı’nda bir dizi görüşmelerde bulundu.

Mardin Belediye Başkan Yardımcısı Zülfikar Gerkez, yaptıkları görüşmeler sonucu katı atık projesinin onaylandığını ve bir ay içinde de ihalesinin yapılacağı müjdesini verdi.

Mardin Belediye Başkan Yardımcısı Zülfikar Gerkez, Çevre Bakanlığı Müsteşarı Sedat Kadoğlu, Çevre Bakanlığı Genel Müdürü Prof.Dr.Lütfü Atak ile Genel Müdür Yardımcısı Cevat Yaman ve ile görüştü.

Çevre ve Orman Bakanlığı’nın Finansmanını karşılayacağı ve Mardin’in 50 yıllık çöp sorunu halledileceği Katı Atık Projesi 7,5 milyona mal olacak. Katı Atık Depolama ve Bertarafı Projesiyle vahşi depolama sisteminden düzenli depolama sistemine geçilecek.

Kaynak: MardinLife
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen KERVAN » 27-08-2009 13:38:38

yeşilli sakarya ilk.öğrt. ek bina inşaatı
okul haberimizde yeşilli gül mahallesinde bulunan sakarya ilk.öğrt.ek inşaat binası yapına yeni başlanan okul evvelki binanın ihtiyaçlara cevab vermekte zorluk çekildiğinden ve darlıktan dolayı eski sol bölümdeki sınıfların yıkılıp yerine modern bir okul yapılacağı açıklandı işte çalışmalardan görüntüler

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
KERVAN

Mezopotamya Rallisi Başlıyor

Mesajgönderen yesillili » 28-10-2009 18:16:58

Türkiye Ralli Şampiyonası'nın bir ayağı haline gelen ve bu yıl ikincisi gerçekleşecek Mezopotamya Rallisi 29 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında Mardin'de yapılacak.

Türkiye Ralli Şampiyonası'nın bir ayağı haline gelen ve bu yıl ikincisi gerçekleşecek Mezopotamya Rallisi 29 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında Mardin'de yapılacak.

Mardin Valiliği'nin ev sahipliğinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nca yapılacak Mezopotamya Rallisi 29 Ekim 2009 Perşembe günü saat 14.00'te Cumhuriyet Kupası offroad yarışı ile Mardin Cumhuriyet Meydanı'nda start alacak. Üç gün sürecek yarış, Sancar, Koyunlu, Çağlar ve Yeşilli parkurlarında gerçekleşecek.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 29-10-2009 14:19:29

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve Mardin Valiliği işbirliğiyle organize edilen "2. Mardin Mezopotamya Rallisi" Mardin'de yapılacak.

Mezopotamya Rallisi'nin bugün Cumhuriyet Meydanı'nda başlayacağı, üç gün sürecek yarışmanın, Sancar, Koyunlu, Çağlar ve Yeşilli parkurlarında gerçekleşeceği bildirildi. Rallide ayrıca yöre halkına kitap kampanyası düzenlenerek Mardin'de bir ilköğretim okulunda kütüphane kurulacağı ve ralli üyelerinin de Mardinli çocuklar için kıyafet getirecekleri belirtildi.
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen vuslat » 31-10-2009 21:36:36

slm arkadaslar sevindirici bi haberi sizinle paylaşmak istedim yeşillideki eğitimin kalitesini bi nebze artıracak olan yeni okullar hızla devam ediyor gerek sakarya gerekse lise olsun ikisede harıl harıl çalışıyo inş ikinci dönemde iki yeni oklulu hizmete girmiş bi şekilde görecez
Kullanıcı avatarı
vuslat

Mesajgönderen KERVAN » 01-11-2009 14:30:51

YEŞİLLİ'DE YAĞMUR ÜÇGÜN DÜR ETKİSİNİ GÖSTERDİ
kışa yaklaştığımız sonbahar mevsiminde tüm yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde yağmura merhabe dedi
üçgündür aralıklarla devam eden sağnak yağış zaman zaman şidetli ve hafif aralıklarla akışına devam etmektedir
geçmiş yıllarda bölgede yaşanan kuraklık nedeniyle bu yıl başlangıc açısından devamlı yağan yağmur bölge halkını sevindirdi.
mardin il merkezi ve yüksek dağ yamaçlarında sis ve gök görültülü kendini hissetiren yağmur geceden sabaha aralıksız bir şekilde yağdı yollarda çukurlar ve ufak su birikintilerin yanı sıra ufak toprak ve duvar kaymalarınada sebeb oldu
yeşilvadi çayderesi taştı akışı hız kazandı
havalarında soğumasıyla birlikte yöre halkının kışlık yakacak ve soba tedbirleride böylece başlamış oldu.
yer yer taşan ve akıntısını bulamayan sel suları mardin merkezde esnafa zor anlar yaşattı dükanlar su bastı trafikte sis yoğunluğu nedeniyle araçlar zor anlar yaşadı
işte sabah sizler için çektiğimiz yağmur manzaraları.
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
KERVAN

Rallicilerden Mardinli öğrencilere yardım

Mesajgönderen yesillili » 05-11-2009 17:30:20

Rallicilerden Mardinli öğrencilere yardım

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun(TOSFED) organize ettiği kampanya kapsamında Yeşilli İlçesinde maddi durumu düşük öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı.

Resim

Cumhuriyetin 86'ncı yıl dönümü dolayısı ile 29 Ekim - 1 Kasım 2009 tarihlerinde Mardin'de ikinci kez düzenlenen Mezopotamya Rallisi'nde, ralliciler ve motorspor severler tarafından bir yardım kampanyası düzenlendi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun(TOSFED) organize ettiği kampanya kapsamında Yeşilli İlçesinde maddi durumu düşük öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı.

Mardin Valiliği tarafından tespit edilen Yeşilli İlçesine bağlı Uzunköy ve Söğütlü İlkokulu'ndaki miniklere Migros'tan hazırlanan özel giysi setlerinin yanı sıra kırtasiye ve okul paketlerini dağıtan TOSFED Başkanı Fehmi Tahincioğlu, Yeşilli Kaymakamı Murat Girgin'e de kütüphane için toplanan kitapları teslim etti.

Mardin Valiliğinin tespit ettiği bir okulda çocuk kütüphanesi kuracaklarını belirten Tahincioğlu, özellikle çocuk kitapları ve kaynak kitapların yer aldığı kitapları ve diğer yardım malzemelerinin ihtiyacı olan çocuklara ve ailelere dağıtılacak olmasının Mezopotamya Rallisi'nin en güzel anını oluşturduğunu söyledi.

Kaynak: Mardin İletişim
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen KERVAN » 21-11-2009 10:55:17

YEŞİLLİDE ELEKTRİK KESİNTİLERİNE PROTESTO
Son zamanlarda sıkça kesintiye uğrayan elektirk esnaf ve vatandaşın canına tak etti cuma çıkışı edinilen bilgilere göre
devamlı süre gelen elektrik kesintileri yeşilli halkının canını kızdırdı ve durum meydanda toplanan kalabalık tarafından protesto edildi sloganlar atıldı
Kullanıcı avatarı
KERVAN

Mesajgönderen KERVAN » 01-02-2010 15:14:20

YEŞİLLİ DE TOPLANTI

dün itibarıyla yeşilli yatılı bölge ilköğretim okulunda yeşilli derneğinin sunumuyla ilçe halkının katılımıyla bir toplantı düzenlenmiştir haberin detay ve geniş özetini ve aktaracak bilgi bulunmamaktadır çünkü kurulan derneğinin ve kuruluş amacı niçin, kimler tarafından ve ne zaman kurulduğu konusunda sitemize bilgi açısından bir kaynak ve açıklama gelmemiştir..
Kullanıcı avatarı
KERVAN

Mesajgönderen KERVAN » 01-03-2010 11:52:15

SAKARYA İLKÖĞRETİM EK BİNASI İNŞAATI TAMAMLANARAK FALİYETE GEÇTİ
Resim

daha önce de işaat halini verdiğimiz yeşilli merkez gül mahallesi sakarya ilk.öğr. ek binası tamamlanarak eğitim hizmetine kavuştu daha önce darlık çeken okul sıkıntısı gidermek için ilk dönem eğitim sürecini ve aradaki sıkıntıyı kapatmak için ilçe milli eğitim müdürlüğünün karşıyaka mahallesindeki ahmed demir ilk .öğretim okuluna aktarmıştı öğrenciler hergün yayan yürüyerek karşıyakaya okullarının inşaat halinden bitene kadar devam etmişlerdi okulların ve modern bir bina olarakV 4 KATLI karşımıza çıkan okullarına kavuşmuş oldular
bizlerde okulumuzun eğitim camiasına hayırlı ve vefalı nesiller yetiştirmesi dileğimizle hayırlı olsun diyoruz.....
YENİ HABER:

YEŞİLLİ PTT BİNASI RESTARASYON VE YENİ ONARIMIYLA HİZMETE GECECEK
Resim
yeşillide ihtiyaçlara cevab veren ptt binamız da onarıma girdi restarasyon çalışmalarında bina tepeden tırnağa yenilendi geniş ve kapsamlı tamiratta duvarlar pençere kapı yer ve en önemlsi işlemlerin görüldüğü giriş yepyeni bir dizayna kavuştu kenarlar tamıyla alaminyum kaplama profillerle hazırlandı kapı ve dekorların yanı sıra hizmetin en üstün anlayışına sahip tekniklerle dizayn edildi ptt binası tamirat aşaması boyunca geçiçi olarak yan tarafta bulunan bir hemşerimzin inşa etmiş olduğu geniş bir yerde hizmetine devam etmektedir bina hazır olunca tekrar yerine taşınacaktır.. yeni binanın hayırlı olması dileğimizle..
Kullanıcı avatarı
KERVAN

Mesajgönderen vuslat » 04-03-2010 14:33:12

kervan arkadasımıza yaptığı haberler için tşk eder devamını bekleriz
Kullanıcı avatarı
vuslat

Mesajgönderen KERVAN » 14-03-2010 11:58:03

YEŞİLLİ HAYIRSEVER İŞ ADAMI'MIZIN LİSE İNŞAAT ÇALIŞMALARI HIZLA İLERLİYOR
eğitime katkı kampanyasında hayırsever iş adamımız sayın h.ahmed demir(esdem demir bijuteri)
in vaad ettiği 17 derslik yeşilli lise inşaatı hızla ilerliyor. inşaat çalışmalarına tanık olduğumuz ve 4kattan oluşan
binanın şuan sıva aşamasında olduğu gözlendi yoğun bir çalışmanın yaşandığı inşaatta herşey itina ile yürütülmekte.
işte binaanın devam eden inşaat hali (daha öncede temel ve yeni inşaat resim haberini vermiştik.)
Resim
(buda yandan çekilmiş hali)
Resim
Kullanıcı avatarı
KERVAN

ÖncekiSonraki

Dön Yeşilli'den Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir