Yeşilli-Güncel

Yeşilli'den Haberlerimizi buraya yazabilir ve görüşlerinizi belirtebilirsiniz...(Önemli haberleri Anasayfada yayınlayacağız....)

Re: Yeşilli-Güncel

Mesajgönderen KERVAN » 06-11-2010 14:28:52

DUVAR YAZILARI SİLİNDİ
Dün itibarıyla yeşilli belediyesinin hemen yanıbaşında bulunan ve yapısı neredeyse yeni tamamlanan hizmet parkının kesme taş duvaranına kimliği belirsiz meçhul bir vatandaş tarafından genelikle büyük şehirlerde görmeye alışık olduğumuz duvar yazıları yazıldı kimliği belirsiz vatandaş tarafından sprey kırmzı boyayla duvar adeta baştan başa karalanıp çirkin bir yazı kirliği ortaya çıktı akşam saatlerinde farkedilen duvar yazılarında argo içerikli ve yazıdaki bozuk karekterlerde dikat çekiyordu .
yazıların farkedilmesinin ardından sabah saatlerinde duvara uyum sağlayan ve yazıyı belli ettirmeyen beyaz boyayla boyandı.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
KERVAN

Mesajgönderen KERVAN » 09-11-2010 11:45:29

YEŞİLLİ'YE GİDEN GİRİŞE KAVŞAK VE KALDIRIM YAPILDI
Yeşilli'nin Kabala kavşağındaki ilçe girişi yeniden düzenlendi.

Daha önce hiç bir kontrolun yer almadığı kavşakta bir çok kaza tehlikesi atlatılmış ve zaman zaman da ölümlü veya yaralanmalı kazalar meydana gelmişti.

bir süre önce kavşağa yakın bir mevkide oturmakta olan küçük bir kız çocuğu; yolun karşısına geçmek isterken midyat istikametinden gelen bir TIR'ın çarpmasıyla hayatını kaybetmişti.

Bu kazadan sonra dikkatleri tekrar üzerine çeken kavşağın yapımına başlanmış ve geçtiğimiz günlerde yapımı sona ermiştir. kavşağın yeşilli yöynüne bakan kısımlarına gerekli yol ayrımları ve refüjler yapılmış; ve gerekli trafik işrateleri konmuştur.

Ümid ederiz ki trafikte kazalara neden olan diğer kör noktalar da bir an önce tespit edilir ve kazalar yaşanmadan önlem alınır. her ne kadar kaza sonrası çözümler üretilse de o kazalarda ölenler geri gelmiyor :(

Kavşağın yapımında emeği geçenlere teşekkür ederiz.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
KERVAN

Mesajgönderen yesillili » 10-11-2010 00:44:55

Zeytinli Köyü2ne Katı atık Merkezi Kuruluyor

Göreve geldiklerinde birçok altyapı sorununu kucaklarında bulduklarını söyleyen Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, bunların çözümleri konusunda önemli adımlar attıklarını belirterek; "Nusaybin yolu üzerinde ki çirkin çöp görüntülerini ortadan kaldırmak için Katı Atık Tesisleri kuruyoruz.

Yeşilli Zeytinli Köyü civarında kurulacak tesisler için ihale yaptık yer teslimini de yaptık.Sözleşmeye göre 365 gün içerisinde tamamlanacak.Tesis tamamlandığında çöp ayrıştırma tesislerini de kuracağız.

Kaynak: Sondakika Haber
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 22-11-2010 22:14:53

*Mardin'in Yeşilli İlçesi'nde, 23 Nisan 2010'da, bir cismin patlaması sonucu ölen 14 yaşındaki çocuğun dosyası takipsizlik kararıyla, kapatıldı.
Bianet -Bağımsız iletişim ağı

Kaynak: Bianet

bu konuda bilgisi olan var mı_? 23 nisanda yeşilli'de böyle bir vaka oldu mu? bilgisi olan varmı_?
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 06-12-2010 15:58:12

Dika Genel Sekreteri Erin: 'Bölgenin Yöresel Ürünlerini Araştıracağız'
Dicle Kalkınma Ajansı (dika) Genel Sekreteri Abdullah Erin, Hizmet Verdikleri Dört ile Özgü Yöresel Ürünleri Araştıracaklarını Söyledi

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Abdullah Erin, hizmet verdikleri dört ile özgü yöresel ürünleri araştıracaklarını söyledi.

Erin A.A muhabirine yaptığı açıklamada, ajansın hizmet alanına giren Mardin, Siirt, Batman ve Şırnak'a özgü yöresel tarımsal ürünlere sahip olduğunu belirterek, 'Bölgenin yöresel ürünlerini araştıracağız' dedi.

Mahlep, Siirt fıstığı veya sadece Siirt'te yetişen Tayfi üzümü, Pervari balı, Zivzik narı ve Yeşilli kirazını araştıracaklarını ifade eden Erin, 'Üretim miktarı ne kadardır? Bunların tarımından pazarlamasına kadar geçirdikleri bütün aşamalar üniversitelerle işbirliği içerisinde bilimsel olarak araştırılacak. Bu konuda yaşanılan sorunları ve alınması gereken önlemleri de içerecek olan çalışmayı en kısa zamanda tamamlayarak bölge çiftçilerinin hizmetine sunacağız' diye konuştu.

Kaynak: Haberler.Com
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 09-12-2010 17:00:36

Vali Hasan Duruer Yeşilli Kaymakamını Ziyaret Etti

Mardin Valisi Hasan Duruer Ağustos ayında Yeşilli’de göreve başlayan Kaymakam Ediz Sürücü’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Resim

Kaymakam Ediz Sürücü ve ilçe protokol üyeleri tarafından tarafından Hükümet Konağı girişinde karşılanan Duruer, Kaymakamlık makamına geçti.

Validen Yeşilli’ye iki müjde

Kaymakam Ediz Sürücü ile bir süre görüşen ve kendisinden ilçeyle ile ilgili bilgiler alan Duruer, Yeşilli-Ovaköy- Ortaköy yolunun kısa bir süre içerisinde yol genişletme ve düzenleme çalışmalarının başlayacağını ve kısa bir süre içerinde birçok okul kazandırdıkları Yeşilli ilçesinde bulunan Bahçebaşı İlköğretim Okulunun da yıkılıp yerine yeni bina yapılacağı müjdelerini verdi.

Eğitime özel önem verdiklerini kaydeden Sayın Valimiz Bahçebaşı İlköğretim Okulunun da yeniden inşasını gerçekleştireceklerini belirtti.

Duruer: “Kiraz üreticilerine destek devam edecek”

Duruer, Kiraz ile anılan Yeşilli ilçesinde kiraz üreticilerine kiraz fidanı konusunda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da destek olacaklarını da sözlerine ekledi.

Sürücü: “Sayın Valimizi ilçemizde görmek mutluluk verici”

Vali Hasan Duruer’i ilçelerinde görmekten çok mutlu olduklarını ifade eden Kaymakam Sürücü sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Valimiz Hasan Duruer ilçemizden memnun ayrılmıştır. Kendisine KÖYDES projesi kapsamında ilçemizde gerçekleştirilen çalışmaların son durumu ile ilgili bilgiler verdim.

Sağlık sektöründe Aralık ayı itibariyle 112 acil müdahale biriminin 24 saat esasına göre yeni toplum sağlığı merkez binasında hizmet vermeye başladığını ancak doktor sayısı az olduğundan dolayı yapılan doktor görevlendirmelerinin devam etmesini Sayın Valimizden talep ettim. Sayın Valimiz de hastane olmayan ilçemizde 112 servisinin 24 saat açık bulundurulmasının önemli olduğunu ve doktor görevlendirmelerinin devam edeceğini bize iletti.”

Vali Hasan Duruer, Sürücü’ye hayırlı olsun dileklerini yineleyerek ve çalışmalarında başarılar dileyerek ziyaretini sona erdirdi.

Kaynak : MardinLife Gazetesi
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 13-12-2010 18:16:55

İnşaatta asma iskele çöktü: 1 ölü 1 yaralı
Mardin'in Yeşilli ilçesinde 5 katlı bir apartmanda sıva çalışması yapan işçileri taşıyan asma iskele ikiye ayrılarak düştü. İskeleden düşen 1 işçi hayatını kaybederken, 1 işçi ise ağır yaralandı.
Resim
Yeşilli ilçesinde dış cephe sıva çalışması yapan Sultan Akış(29) ve Nihat Toloğ'u taşıyan asma iskele kopunca ortadan ikiye ayrılarak yere çakıldı. İskelenin orta bölümünde bulunan Sultan Akış, binanın 2'üncü katından düşerek hayatını kaybetti. İskelede bulunan diğer işçi 40 yaşındaki Nihat Toloğ ise ağır yaralandı. Yaralı Nihat Toloğ, Dicle Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kaynak : Cihan Haber Ajansı
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 20-12-2010 17:31:32

Mardin'de Mısır Üreticileri Bilgilendirildi
Tarım İl Müdürlüğü Ekipleri Ömerli ve Yeşilli İlçelerindeki Mısır Üreticilerine Yönelik Bilgilendirme Toplantıları Düzenledi

Tarım İl Müdürlüğü, Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürlüğünce, Eğitim ve Yayım çalışmaları kapsamında bilgilendirme toplantıları ile çiftçilere, mısır hastalıkları ve zararlıları anlatıldı.

Yeşilli İlçe Tarım Müdür Vekili Ercan Candan, mısırın tahıllar içerisinde güneş enerjisini en iyi kullanan ve birim alandan en fazla kuru madde üreten bir bitki olduğunu söyledi.

Mısır'ın Türkiye'ye ve bölge tarımı açısından önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Candan, 'Mısır ılıman ve tropik bölgelerde tarımı yapılan bir bitkidir. Suyun bol ve sıcaklığın ılıman olduğu iklimlerde en yüksek verim düzeylerine ulaşılır. Daha iyi verim için mısır hastalıklarının da dikkate alınması gerekir. Hastalıkla mücadele de kullanılan tek yöntem kültürel önlemlerdir. Zararın önlenmesi veya en az düzeye indirilmesi için, sertifikalı tohumluk kullanılmalı veya hastalığın bulunmadığı alanlardan tohumluk alınmasına dikkat edilmelidir. Böceklerle mücadele edilmeli, bitkinin yaralanması önlenmeli ve fazla azotlu gübre vermekten kaçınılmalıdır' dedi.
MARDİN

Kaynak: (Anadolu Ajansı)
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen maruf » 27-12-2010 00:05:16

Kırklareli'nde Meydana Gelen Kazada Asker Ziyareti Acıya Dönüştü: 2 Ölü

Kırklareli'nin Pehlivanköy ilçesi yakınlarında otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu 1'i asker 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.

Kırklareli'de yaşadığı öğrenilen Ahmet Demir, içinde yakınlarının da bulunduğu 39 NT 073 plakalı otomobille Pehlivanköy İlçe Jandarma Komutanlığı'nda vatanı görevini yapan akrabası Jandarma Er Necmettin Demir'i ziyarete gitti. Ahmet Demir, çarşı iznini alan Jandarma Er Necmettin Demir ve asker arkadaşları Adem Karaman, Uğur Kunduracı ve Adem Balcı ile birlikte Babaeski ilçesinde yemeğe çıktı. Yemeklerin yenilmesinden sonra Ahmet Demir kendi kullandığı araçla Pehlivanköy'e dönüşe geçti.

Otomobil Pehlivanköy'e yaklaşık 2 kilometre kala karşı yönden gelen Hakkı Coşkun'un kullandığı 34 ETE 84 plakalı kamyonetle çarpıştı. Kazada, sürücü Ahmet Demir ile Jandarma Er Adem Balcı olay yerinde hayatını kaybetti. Cesetler hurdaya dönen araçta sıkıştı. Lüleburgaz Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından güçlükle çıkarıldı.

Kazada yaralanan Mehmet Çakır, Bünyamin Demir (14), Abdül Vahap Demir, er Necmettin Demir, er Adem Karaman, er Uğur Kunduracı ile kamyonet sürücüsü Hakkı Coşkun, Babaeski Devlet Hastanesi ile Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kırklareli İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Yiğit olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Cesetler Babaeski Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Pehlivanköy Jandarma Komutanlığı ekipleri, kaza yerine geldiğinde bir arkadaşlarının öldüğünü ve diğerlerinin de yaralandığını öğrenince gözyaşlarına hakim olamadı.

Kazada ölen sürücü Demir'in yakınları da olay yerinde sinir krizi geçirdi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

http://www.haberler.com/en-zor-gorev-2-2438679-haberi/
Kullanıcı avatarı
maruf

Mesajgönderen yesillili » 04-01-2011 18:06:32

Kaymakam ve Belediye Başkanı Halk Eğitim Kursunu Ziyaret Etti
Mardin Yeşilli Kaymakamı Ediz Sürücü, Belediye Başkanı Enver Sağlam Halk Eğitim Merkezine Bağlı El Sanatları ve Kumaş Boyama Kursunu Ziyaret Etti

Mardin Yeşilli Kaymakamı Ediz Sürücü, Belediye Başkanı Enver Sağlam Halk Eğitim Merkezine bağlı El Sanatları ve Kumaş Boyama kursunu ziyaret etti.

Sürücü, kurslarda gördüğü canlılığın, isteğin ve heyecanın kendisini mutlu ettiğini belirterek, kısa bir süre içinde bütün kursları ziyaret etmeyi istediğini söyledi. Halk Eğitimi Merkezi kurslarının ülkenin birçok yöresinde olduğu gibi Yeşilli ilçesinde de kadınları sosyal hayata kattığını gördüklerini anlatan Sürücü, 'Bu kurslar ve çalışmaların kadınların hem özel hayatlarına, hem de toplumsal yaşamlarına farklılık ve canlılık getiriyor' dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bağış, Halk Eğitim merkezi kursları ve çalışmaları ile ilgili, Sürücü'ye bilgi verdi.

(ÇEL-NİL-MHD) - MARDİN (Anadolu Ajansı)
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 13-01-2011 15:39:47

Yeşilli'deki okuma salonunda 200 öğrenciye eğitim veriliyor
Mardin'in Yeşilli ilçesinde Mardin Okumayı Sevdirme ve Yaygınlaştırma Derneği (MOSDER) tarafından açılan okuma salonunda 200 öğrenciye ücretsiz olarak eğitim veriliyor.

Mardin'in Yeşilli ilçesinde Mardin Okumayı Sevdirme ve Yaygınlaştırma Derneği (MOSDER) tarafından açılan okuma salonunda 200 öğrenciye ücretsiz olarak eğitim veriliyor.

Yeşilli Okuma Koordinatörü Mustafa Aksoy, ilçede geçen ay açılan eğitim salonunun büyük ilgi gördüğünü ve 200'e yakın öğrenciye ücretsiz olarak eğitim verildiğini söyledi.

Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) ve Mardin Valiliği'nin desteklediği projenin, Mardin Okumayı Sevdirme ve Yaygınlaştırma Derneği (MOSDER) tarafından "Eğitimde Fırsat Eşitliği" çalışmaları kapsamında yürütüldüğünü belirten Aksoy, amaçlarının eğitimde fırsat eşitliğini sağlayarak Yeşilli'deki eğitim seviyesini ve kalitesini yükseltmek olduğunu belirtti.

Okuma salonunda 6. 7. ve 8. sınıflarda bulunan 200 öğrenciye eğitim verildiğini kaydeden Aksoy, "Genel olarak okuma salonlarımıza gelen öğrenciler maddi imkânsızlıktan dolayı dershaneye gidemeyen öğrencilerden oluşuyor. Önceliğimiz öğrencileri topluma faydalı birer birey olarak kazandırmak. Verdiğimiz eğitimlerin yanında, okuma salonumuzda birçok sosyal ve kültürel aktivite düzenlemeyi planlıyoruz. Sportif turnuvalar, satranç yarışmaları, kültürel yarışmalar, piknikler, yurt içi geziler, öğrenci ve veli seminerleri ve benzeri etkinliklerimizle Yeşilli'ye hizmet etmeyi arzu ediyoruz." dedi

Okuma salonunu inceleyen Kaymakamımız Ediz Sürücü ve Belediye Başkanı Enver Sağlam da okuma salonu Koordinatörü Mustafa Aksoy'dan bilgi aldı.

Kaynak : Cihan Haber Ajansı
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 18-01-2011 14:31:10

Mardin Milletvekili Cüneyt Yüksel; Yeşilli'yi ziyaret etti ve bir takım incelemelerde bulundu.
AK Parti Mardin Milletvekili, Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Dr. Cüneyt Yüksel, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Genel Kurul çalışmalarına 1 hafta ara vermesiyle beraber MardinR17;e geldi.

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, Ankara'dan Mardin'e gelir gelmez taziye ziyaretlerinde bulunan Yüksel, ardından Yeşilli İlçesi'nde Belediye Başkanı Enver Sağlam ile birlikte Yatılı Bölge Okulu'nda çocuklarla bir araya geldi.

Yeşilli Yatılı Bölge Okulu'ndaki çalışmaları yerinde denetleyen Yüksel, okulun durumu hakkında yetkililerden ve öğrencilerden bilgi aldı. Çocuklarla uzun bir süre sohbet eden Yüksel, her biriyle teker teker konuşarak derslerini sordu çocuklara tavsiyelerde bulundu.

Yüksel: Okullarımıza gerçekleştirdiğimiz denetimlerle çocuklarımızın, öğrencilerimizin sorunlarını dinleyip anında çözüm üreteceğiz.

Okulda çocuklarla zaman geçirip sorunlarını dinleyen Yüksel, sorunlara anında görüp çözmek için MardinR17;de YİBO Rehberlik ve Denetleme KomisyonuR17;nun kurulduğunu belirtti. Tüm yatılı okullara zaman zaman ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Yüksel bundan sonra da bu ziyaretlerin devam edeceğini belirtti.

Yeşilli YİBO'daki yemekhane, kahvaltı sistemi, okulun ısınması ve sıcak su gibi konuları da denetleyen Yüksel, çocukların memnuniyetlerini belirtmeleri üzerine okul yönetimine teşekkür etti.

Gündüz çocuklarla akşam mahalle muhtarlarıyla

Gün boyunca YİBO'daki çocuklarla zaman geçiren Yüksel, daha sonra akşam saatlerinde de Mardin'de mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Mahalle muhtarlarıyla teker teker görüşen Yüksel, muhtarları dinleyip notlar aldı. Tüm vatandaşlara ulaşmak için muhtarların konumunun önemine değinen Yüksel, vatandaşların dertlerine derman olmak için muhtarların vatandaşın ilk hizmet kapısı olduklarını vurguladı.

Tüm vatandaşlarımıza ulaşmada bizlere destek olan muhtarlarımızın her zaman yanındayız

Mahalle muhtarların bulundukları konum itibarıyla önemine değinen Yüksel, her zaman muhtarların yanında olduğunu söyledi. "Vatandaşın ilk hizmet kapısı muhtarlardır. Muhtarlar bilgisi tecrübesiyle bulunduğu mahalleyi etkileyen kişilerdir. Bu nedenle muhtarlarımıza büyük önem veriyoruz" şeklinde konuşan Yüksel'e muhtarlar kendileriyle birebir ilgilendiği için teşekkür etti.

Muhtarlardan YükselR17;e Teşekkür ve Tam Destek

Ak Parti Mardin Milletvekili Yüksel'in her zaman, her konuda; tüm vatandaşların her türlü sorunlarında yanlarında olduklarını belirten Mardinli muhtarlar YükselR17;in bu toplantıya iştirakinin kendilerini onurlandırdıklarını belirtti. "Bizler memleketimiz Mardin için hizmet edenlerin ve bizlere destek olanların her zaman yanındayız" diyen mahalle muhtarları Yüksel'e "Siz siyasilere de büyük görevler düşmekte ve bu görevinizde bizler elimizden geldiğince sizleri destekleyeceğiz" çağrısında bulundu.

Yüksel hafta boyunca Mardin il ve ilçelerinde vatandaşlarla buluşmalarına devam edecek.

Kaynak: http://www.e-haberajansi.com/haberdetay.php?haber=25685
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen yesillili » 03-02-2011 17:24:55

MARDİN'DE "AYDINLIĞIN HABERCİSİ KIZLAR LİSE OKUYOR PROJESİ-2" TANITILDI -YEŞİLLİ KAYMAKAMI SÜRÜCÜ: "KIZLARIMIZIN ÖNÜNDEKİ EĞİTİM ENGELLERİNİ KALDIRIYORUZ"

Mardin'in Yeşilli ilçesi Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan "Aydınlığın Habercisi Kızlar Lise Okuyor - 2" projesinin tanıtımı yapıldı.

Yeşilli Cumhuriyet Lisesinde düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Yeşilli Kaymakamı Ediz Sürücü, SODES kapsamında hazırladıkları, Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) ve Mardin Valiliği'nin desteklediği projeden 145 kız öğrenciye destek sağlanacağını söyledi.

Daha önce hazırladıkları projeden 120 kız öğrencinin yararlandığını ifade eden sürücü, şöyle dedi:

"Kızlarımızın önündeki eğitim engellerini kaldırıyoruz. Proje sayesinde ulaşım, maddi yetersizlik, okulun uzaklığı gibi nedenlerden dolayı köylerde lisenin olmaması gibi nedenlerle ailelerin kızlarını okula göndermemelerinin önündeki bütün engelleri kaldırmış olduk. Kızlarımız her gün rahatça okullarına gelmekte, yemeklerini yemektedirler. Bu projeyle eğitim hakkını kullanan kızlarımız inanıyorum ki, köy ve mahallerinde bütün kızlara ve ailelere örnek olacak ve her kızın okumasının yolunu açmış olacaklardır."

Toplantıya, Yeşilli Belediye Başkanı Enver Sağlam, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Özer Şenol, Emniyet Amiri Gürcan Yiğit, kurum yetkilileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, okul yöneticileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak : Haber3.Com
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

Mesajgönderen Halit » 15-02-2011 20:42:35

Yeşilli ve Savur, Mardin'in En Az Suç İşlenen İlçeleri Oldu.

Mardin'de 2010 yılında mala karşı işlenen bin 530 asayiş olayının meydana geldiği belirtildi.
"En az olay yaşanan ilçeler ise 14 olay ile Yeşilli ve Savur oldu.

Kaynak: Haber3.com
Kullanıcı avatarı
Halit

Mesajgönderen yesillili » 10-03-2011 19:15:17

Mardin'in Yeşilli İlçesi Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında üç yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Mardin'in Yeşilli İlçe Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında üç yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Mardin'in Yeşilli İlçe Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında üç yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.
İmza törenine Yeşilli Belediye Başkanı Enver Sağlam ve Belediye-İş Mardin Şube Başkanı Memduh Öztürk ile işçiler katıldı.

Üç yıllık imzalanan toplu iş sözleşmesinde her yıl için yüzde 10 zam uygulanacağı belirtildi. Belediye Başkanı Enver Sağlam yaptığı açıklamada, Belediye-İş Sendikası ve çalışanlarıyla bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadıklarını söyledi. 2004 yılından beri işçilerin alacakları 1 milyon 300 bin lirayı işçilerin hesaplarına aktardıklarını belirten Sağlam, Belediye-İş Sendikası ve işçilerle her zaman dayanışma içinde olduklarını ifade etti. Belediye-İş Mardin Şube Başkanı Memduh Öztürk ise, "Belediyemizle Türkiye şartlarında iyi bir toplu sözleşmeye imza attık.

Yeşilli Belediye Başkanımız ve işçi arkadaşlarımızla görüştük. Bir fikir birliğine vardık. İşçi maaşlarını bin 630 liradan bin 900 liraya çıkardık. İşçi kardeşlerimiz yaşam standarlarını yükseltmeyi amaçlıyoruz. Toplam 3 yıllık bir sözleşme imzalandı. Bu sözleşeme de her yıl için yüzde 10 zam uygulanacak. Belediye başkanımızın işçi
haklarına hukuklarına duyarlı olduğu için kendisine teşekkür ediyoruz"dedi.

Kaynak: haber73
Kullanıcı avatarı
yesillili
Admin
Admin

ÖncekiSonraki

Dön Yeşilli'den Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir